BADQODE

SOLO EXHIBITION

BADQODE

EXHIBITION CONCEPT

Have you noticed anything unusual during the day after waking up today?

You didn't even guess because you didn't know what to notice. You have already taken part as an image in a catharsis that is prepared for you in a reality that you are not aware of. However, by experiencing a physical space where you are located, you will think that you will realize it in a space and moment that you think is real. The concept called "real" is only a result of chaos in the space-time system where time does not operate on a planar basis.

Chaos; The starting point of time,
The word chaos is the equivalent of the word order in parallel with the known meaning of disorder. Every disorder has its own order. The reason for the existence of the universe, the world and us is chaos itself. Human and everything that comes out of human hands seeks a perfection that cannot be real or just imitates it by guessing the ideal perfection.

Chaos
& Aesthetic

01

EXHIBITION CONCEPT

Entropi

Entropi

02

When the production process of the mind actually starts, the entropy law comes into play. According to the law of entropy, when order is created somewhere on the universe or on earth, this is done "at the expense of causing greater disorder" in the current reality.

While watching a work of art in Badqode Solo Exhibition, the image before us is first perceived only as itself. However, in order to convey the spiritual approach and his own imaginary world, the artist intentionally loses the expected aesthetic concern and correct understanding as he destroys the first meaning expected from his work and increases its intelligibility. The main purpose of the artist, inspired by the law of entropy, is to open up space for the disorder of possibilities leading to maximum information and to reveal the unfiltered and imperfect beauty, namely chaos (essence) itself, by purifying the bad tactics of perfection.

In entropy, it is not the complete disappearance of the system, but the change of the existing formal structure. Each of the deterioration, decay and inorganic dissolution applied deliberately in the works is a reflection of the damage that humanity has inflicted on reality in order to reach its own perfect idea. In addition, within the framework of this thought, the artist, on the journey of "breaking his perfect reality" and "finding the defect", goes beyond the usual aesthetic perception; Inspired by nature itself, she finds reality in essence, in raw nature that comes from chaos. One of the main motives of the artist's productions is to make the viewer who is faced with his works feel that art is an experience journey that leads to reality rather than beauty.

Because unexperienced things are far from beauty and beauty is chaotic..

Mirror
Stage

BADQODE

epoch

'Bad Code' is a line of code that is incompatible and disrupts or damages functionality in the software block it is built into. Human is the only living thing known to be conscious of the fact that he is wrong due to his existence, and that has the ability to consciously develop himself and his social structure with this awareness. With this consciousness of the human and the layers acquired in the social structure of the individual, which awakens the Badqode eureka; is the deformation mechanics of the flow that continues within these layers. This roof concept that we own has created Badqode by deforming its own name in its existence.

Humans weave inorganic layers over their deformations in life; it covers the social persona and structuring and this behavior changes the perception of reality accepted by the individual over time. The escape mechanism that rejects the journey of perception of existence and the new reality that occurs as a result of the hunger to be a social creature adds a filter to the perception of the individual.

Badqode is someone who can look at reality without this filter and wonder.

Badqode Solo Exhibition invites the audience from the perception of reality to the main one. It processes the directions that existence gives us as a warning, and it wants to reach other Badqodes that differ among our social structures.

BADQODE

SERGİ PRATİĞİ

Badqode Solo Exhibition, ziyaretçilerinin, yanıltıcı ortak gerçeklik algısını keskin ve etkileşimli bir süreç içinde deneyimlemesini ister. Kendi hayat döngülerinde uyumsuz olarak nitelendikleri anları, hatırlamaları ve salt özneye ulaşmanın yolu olarak badqode’ları keşfetmelerini ister. Badqode, öznenin oluşurken aslında iki farklı özne deneyimi arasında bir "özdeşleşme çabası" olarak ortaya çıkma(1) fikrini benimser. Bir yanda insanın bedeni olarak deneyimlediği kendisi, bir yanda da düşündüğü ve yorumladığı kendisi vardır. Gerçekte özdeş olmayan bu iki "benliği" özdeşleştirme çabası deneyiminin temelini oluşturur.

Badqode Solo Exhibition, Cometa eseri ile soyut ve somut benliklerin deneyim üzerinde ayrıştığı varsayılarak, ardında soyut bir iz bırakan, somut bir gerçeklik deneyimi sunmaktadır. Sergide deneyimlenecek olan gerçekliğin ilk ve son anı arasında keskin bir çizgi olmasını istedik. Bu yüzden sergi ziyaretçileri Cometa etkileşimli Generative Digital Art Sculpture ile karşılanacak. Ziyaretçinin deneyime başladığı andan son ana dek deneyiminin bıraktığı iz eser niteliği taşımaktadır. Bu etkileşim ziyaretçilerin Badqode kavramının bir parçası ve eserlerin yansıması olduğu hissiyatını arttıracaktır. Cometa ile etkileşimler ve ortaya çıkacak kaotik estetik eseri belirli zaman dilimlerinde edisyonlar şeklinde NFT olarak satışa sunulacaktır.
(1)Freud'dan Lacan'a Psikanaliz,

Deneyim İzi

01

SERGİ PRATİĞİ

Dijital-Tuvaller_01
Dijital-Tuvaller_02
Dijital-Tuvaller_03

Dijital
Tuvaller

02

Cometa’dan çıkan izleyici mekan içinde odaklanılabilir aralıklar ile yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü Dijital Ekran tuvaller’de tam 21 Dijital Sanat eseri ile karşılaşacak. Eserler ses ve müzik tasarımları ile beraber gösterimde olacak. Eserlerin yanlarında baskılama ile eser metinleri ve eserin sergi için özel hazırlanmış NFT Prime Badqode sayfasına yönlendirilecek.

Eserler 5’er edisyon olarak NFT Prime’ın sergiye özel olarak tasarladığı sayfasında satışta olacak. Bazı eserler sabit fiyattan satışta olurken bazı eserler açık arttırma usulü satışta olacak. Mekan içindeki takipçiler ile sağlanacak verilerden hangi eserin önünde ne kadar vakit geçirildiği ayrıntısı kullanılarak eserlerin fiyatları devamlı olarak güncellenecek.

21 Görünen 1 Gizli Eser,
Eser metinleri içinde yer verilen bazı glitch ve hata unsurları tasarladık. Birer yazım yanlışlarından baskı hatasına kadar herşeye dikkatli bakmanız gerekecek. Eserlerin görselleri içinde de dikkat eden gözlerin ve sergi kavramına hakim olan izleyicilerin algılayabileceği bazı ipuçlarımız olacak.

Bu ipuçlarını takip ederseniz eğer, sergide gösterimde olmayan gizli bir esere ulaşmanız mümkün olacak. Bu esere ilk ulaşan ziyaretçiye bu eserin bir edisyonu hediye olarak aktarılacak.

SERGİ PRATİĞİ

Dijital Tuvaller ’in devamında izleyici gerçeklik katmanımızın yaşayan bir eseri ile karşılaşacak. in Istanbul Eserinde izleyici 24 saat boyunca yaşayan ve gerçek zamanlı bir dünya görebilecek. Eser Generative bir üretim metoduna sahip olup İstanbul saat dilimine göre rastlantısal bir sıra ve kurallar zinciri ile size gerçek zamanlı bir dünya gösteriyor. İzleyicilerin eser yaşadıkça göreceği hiçbir görüntü bir daha birebir tekrarlanmayacak.

İn Istanbul, 1 edisyon olarak internetten ulaşılabilir bir yayın olacak. Bu yayın aynı zamanda Sergide de yayınlanacak ve 24 saat yaşayan bir tablo olarak konumlandırılacak. Eserin kalan 5 edisyonunu almak isteyen ziyaretçilere bizim belirlediğimiz Led TV modellerine bu yayın kurulumları yapılıp usecase olarak ulaştırılacak ve NFT olarak yayın anahtarları ulaştırılacak.

Yaşayan Tuvaller

03

SERGİ PRATİĞİ

Eve

Eve

04

Tüm Sergi deneyiminde ziyaretçilere Dijital Personamız Eve eşlik edecek. Eve ziyaretçileri deneyim içinde aralıklı olarak yönlendirecek, eser gösterimleri sırasında nadiren eserlerin dijital tuvallerinde belirecek, ziyaretçilerin sergi bölümleri arasındaki geçişleri sırasında onları karşılayacak ve bazı ipuçlarını onlara sunacak.

Sergi mekanında ziyaretçilere yardımcı olacak olan karşılama hosteslerine benzer yüz hatlarında ve stillerde olacak olan Eve, ziyaretçilerin bazı hareketleri ile de etkileşimli olacak.

SERGİ PRATİĞİ

Badqode'u Bul

05

Serginin sonunda Ziyaretçileri ‘Find The Badqode’ eseri ve mini hackathon deneyimi karşılayacak. Kod bloğunun etkileşimli bir görselinin ortasında bulunan bir QR yönlendirme ile ziyaretçiler hackathon’a katılacak. Aktif deneyimleyenler ve önceki performansların puan tablosu eserin bitişiğindeki bir led ekran içinde sıralanacak. Etkinliğe katılan ziyaretçi anlık olarak tabloya ve Eserin içine eklenecek.

Yaşayan bir kod bloğu içinde ziyaretçiler hatalı kod satırını bulmaya çalışırken yaşayan eser kendini yenilemeye devam edecek ve çözümü zorlaştıracak, deneyimleyenden kaçacak. Dijital Tuvaller içinde bulduğu ipuçları ve yönlendirmeler ile ziyaretçiler bu deneyim içinde avantajlar sağlayabilecek. ITU Blockchain, NFT Library gibi kendi hedef kitlesinde ayrı bir pazarlama çalışmasını yapmak istediğimiz etkinlik, deneyimin tüm anının dataları ile görselleştirilecek.

Görselleştirilen bu deneyim 5’er edisyon olarak satışa sunulacak ve en iyi skor elde eden belli bir sayıda ziyaretçiye belli adet edisyon hediye edilecek. Tüm deneyim canlı yayınlar ve eserin yekpare yayını ile internetten de dönem dönem ulaşılabilir olacak.

Interested in working together?

By browsing on badqode.com you agree on using cookies.
Find out more about cookies in the the privacy policy 

© GD DIGITAL ARTS

Instagram  -  YOUTUBE  -  MEDIUM  -  Béhance  -  VIMEO  -  LinkedIn  -  DISCORD COMMUNITY